Profil Genişliği
(mm)
Odacık Sayısı
(Ad)
Hava Geçirgenlik
Sınıfı
Su Sızdırmazlık
Sınıfı
Et
Kalınlığı
70 5 4 9A Garnet Selective A Sınıfı
Garnet 70 B Sınıfı
Rüzgar Yüküne
Dayanım Sınıfı
Ses Yalıtımı
(db)
Profil Isı Yalıtımı
(W/m2°K)
Pencere Isı Yalıtımı
(W/m2°K)
C3 40 1,12 1,05

70'LİK SERİDE YENİ DÖNEM

Günümüzün kent kültürü ve yapı teknolojisi yepyeni boyutlarla şekilleniyor. Kentler, bu değişimin farklılaşan siluetleriyle dolu. Yeni yaşama mekânlarımız; estetik, yalıtım, konfor ve verimlilik ilkelerini öne çıkartıyor. Bu değişimi yakından izleyerek, farklılaşan yapı teknolojilerinin ihtiyaçlarını yeni bir seriyle karşılıyoruz. 70'lik serileri farklı bir estetik ve yalıtım anlayışıyla yorumlayan Garnet ve A sınıfı et kalınlığına sahip Garnet Selective modern yapıların yeni tercihi.

 

70'LİK SERİDE STANDART ÜSTÜ ÇÖZÜMLER

Pencere standardındaki kalite ve estetik anlayışını yeni bir boyuta taşımak için tasarlanan Garnet ve Garnet Selective Serileri, yaşam alanlarınızdaki konforu mükemmel ısı ve ses yalıtımıyla artırıyor. Tüm profilleri 70 mm genişliğe ve 5 odacıklı tasarıma sahip Garnet ve A sınıfı et kalınlığına sahip Garnet Selective, oval hatlarıyla farklı bir estetik arayışında olan mimarinin yeni tercihi. Garnet ve Garnet Selective, 21 farklı renk seçeneği ile dekorasyondaki yeni trendlerin beklentilerini karşılıyor ve 70'lik seriler içinde üstün ısı ve ses yalıtımı sağlayarak modern yapılarda yeni bir pencere dönemi başlatıyor. İçi ve dışı farklı renklerde pencereler sunarak hem eşyalarınızla ve duvar renginizle hem de apartmanınızın dış yüzeyiyle uyumlu alternatifler geliştiriyor.

Sistem

 • Oval damlalıklı kanat profili sayesinde tüm hatların estetik bütünlük sağladığı Garnet ve Garnet Selective sistemi, 2 farklı damlalıklı kanat profiline sahiptir. Oval damlalıklı kanat, kasa ileaynı ovalliğe sahipken; daha keskin hatlara sahip damlalıklı kanat profili de isteğe bağlı olarak Garnet sistemi ile birlikte sunuluyor.

 • Garnet ve Garnet Selective serilerinin tüm ana profilleri 70 mm genişliğe sahiptir.
 • Garnet Selective A sınıfı; Garnet B sınıfı et kalınlığına sahiptir.
 • Sistem oval yapıya sahip, iç yüzey genişliğini arttıran 4 farklı çıta tipine sahipken, 4 farklı dekoratif çıta alternatifi de sunmaktadır.
 • Ana profillere uygun olarak tasarlanan detay ve yardımcı profiller sayesinde tüm mimari detayları rahatlıkla çözebilmektedir.
 • Sistemin sahip olduğu çıta profilleri sayesinde 40 mm ye kadar cam uygulaması yapılabilmektedir.
 • Garnet 70 serisi, 21 farklı lamine renk uygulaması ile evinizin dekoratif beklentilerini karşılayacak ve değer katacak seçenekler sunuyor.

Rüzgar Yükü Dayanımı

 • Garnet 70 sistemi, 3.000 Pa(245 km/h) rüzgar yükü dayanımında güvenlik testine ve 600 Pa (110 km/h)  su sızdırmazlık dayanımına göre tasarlanmış ve bu testlerden başarıyla geçmiştir.
 • Garnet 70 sistemi geliştirilirken yapıların maruz kalabilecekleri azami rüzgar yükü değerleri göz önünde bulundurulurmuş, destek saclarının yapısı ve profil içerisindeki konumları maksimum verim alabilecek şekilde tasarlanmıştır.
 • Sistem, mimari beklentileri karşılayacak çözümler sunan detay ve griyaj profiller sayesinde yapılardaki geniş açıklıkların kapatılmasını ve gerekli mukavemet değerlerini rahatlıkla sağlamaktadır.

Su ve Hava Sızdırmazlığı

 • Garnet 70 serisi, su tahliyesinin daha hızlı ve rahat şekilde olması için geliştirilmiş su tahliye açısı ve setleri sayesinde, yüksek rüzgar yüklerinde dahi yağmura karşı yüksek dayanım sağlamaktadır.
 • 600 Pa (110 km/h) rüzgar yükü altında 4 litre/dakika yağmur debisinde yapılan testlerde iç ortama hiçbir su sızıntısı olmamıştır.

Isı Yalıtımı

 • Garnet 70 serisi tasarlanırken, pvc pencere sistemlerinde enerji korunumu için en önemli nokta olan ısı iletim katsayısı değerinin en düşük değerde tutulması amaçlanmıştır.
 • Sistemin profil genişlikleri, odacık sayıları ve odacık genişlikleri ısı ve ses yalıtımının en üst seviyelerde tutulabilmesi için geliştirilmiştir.
 • Garnet 70 sisteminin tüm profilleri 5 odacıklı yapıya sahiptir ve odacık genişlikleri büyük olduğu için ısı iletim katsayısı değerlerinin düşük seviyelerde olması sağlanmıştır.
 • TS EN ISO 10077-2 standardına uygun olarak 1,23 m x 1,43 m ölçülerinde pencere sistemi ile Ug : 0,7 W/m2K, Uw : 1,05 W/m2K ve Uf : 1,2 W/m2K değerlerine ulaşılmıştır.

Ses Yalıtımı

 • Pencere sistemlerinin en önemli kalite kriterlerinden biri de ses yalıtımıdır. Havalimanı, tren yolu yada büyük otobanlara yakın yapılarda oluşan 70 dB civarındaki yüksek ses seviyesi Garnet 70 sistemi ile rahatlıkla bir çocuğun uyuyabileceği ses seviyesi olan 30 dB'nin altı değerlere düşmektedir.
 • Garnet 70 serisi ile 40 dB değerine kadar ses yalıtımı sağlanabilmektedir. Böylelikle en gürültülü ortamlarda bile kaliteli yaşam seviyesinde ses ortamı oluşturmak mümkündür.